DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Valaši‚ poníci-školní koně

Lukáš náš první koník a s ním jsme začli chov koní, je u nás už 20 let. Je to ruský kůň cca 150 v KVH, pěkný hnědáček. Přivezli jsme si ho jako 3 letého koně. Lukáš příliš nezvládal stresové závodní prostředí. Ale vyjížďky po lesích miloval a byl v pohodě. Tak jsme si ho dovezli, s ním jsme žádné závody neplánovali. Na vyjížďkách je perfektní, vytrvalý, rychlý, nelekavý a moc hodný. Je velice hodný a trpělivý k dětem i začátečníkům. Nyní je mu již 22 let a stále ve skvělé kondici, využíván hlavně na ježdění pro děti.


 

 

Pepino San Bar paint horse valach, je u nás od jeho 6ti měsíců hned po odstavu, do 9ti let působil jako plemeník, zanechal po sobě několik velmi charakterních potomků, po zakoupení nového importovaného plemeníka a hlavně po narození jeho syna, který vyšel homozygot jsme se po dlouhém zvažování rozhodli ho vykastrovat a využívat ho hlavně jako koně na ježdění v terénu, kde je velmi spolehlivý, snáší bez problémů různé rušné akce jako dětské dny, živý betlém..


 

 

Kamík pony valášek, v KVH 115, velice dobře jezditelný dětmi, hodný, klidný, ideální poník pro naučení samostatného ježdění dětí v sedle.


 

 

Lady pony kobylka v KVH 118, krásný bílý poník, velice hodná i při ošetřování dětmi, vhodná na vození malých dětí, v terénu nelekavá, spolehlivá